terezanews{Shkurt 9, 2012}   I love shopping, ashtu si…

Për veshjet e tyre, më së shumti kujdesen stilistët. Por ama jemi të bindur se asnjëra prej tyre nuk do të hiqte dorë nga kënaqësia që të jep shëtitja nëpër dyqane. Është mania e çdo vajze, qoftë edhe kur është VIP

Je e mërzitur? Dil për shopping. Je zënë me të dashurin? Dil për shopping. Eprori të ka tërhequr vëmendjen? Dil për shopping. S’ke ç’të bësh paradite? Dil për shopping. Me siguri nuk do gabonim aspak nëse do ta quanim “sportin” më të preferuar. E kur ne, të vdekshmet e zakonshme, e kemi një ndër aktivitetet e pëlqyera, ç’pyet pastaj për femrat që popullojnë rrugët e Hollivudit? Emrat e dyqaneve më të famshëm i kanë shtëpi të dytë. E meqë ato vdesin të vërdallosen nëpër vitrina e të pasurojnë gardërobën me fjalën më të fundit të modës, edhe ne vdesim t’i shohim teksa mbushin çantat. E këtu kureshtja nuk na lë rehat as kur vjen puna tek personazhet e njohura shqiptare.

Angelina Jolie

Një karrocë e mbushur plot me lodra dhe gjithfarë çikërrimash për fëmijë. Përderisa Angelina është kaq e dëshiruar për t’u bërë nënë sa ka adoptuar 3 fëmijë, ka lindur një dhe është duke pritur të dytin, atëherë është fare e kuptueshme se kur vjen puna për t’ua bërë qejfin, aktorja bukuroshe nuk e shtrëngon fare dorën.

Rezarta Shkurta

Një vajzë që bëhet e njohur prej një konkursi bukurie, që këndon e që synon të bëhet modele, e di mirë sa i rëndësishëm është imazhi. Ndaj edhe Rezi Shkurta u kushton vëmendjen kryesore rrobave që vesh. Kryesisht veshjet e videoklipeve ua beson stilisteve, por kjo nuk do të thotë se mund të heqë dorë nga kënaqësia e të bërit shopping; nëse ka edhe ulje çmimi, aq më mirë!Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

et cetera
Këtë e pëlqejnë %d blogues: