terezanews{Janar 19, 2012}   Thenie për femrat…. aty ku qeveris femra , kryeminister eshte DJALLI….

        Thenie për femrat

Mesazh nga engel_boy prej Tue 25 Aug 2009 – 16:16
Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri

Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku

Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
Uajldi

Te femra gjithçka është zemër, bile edhe koka.
Rihteri

S’ka njeri që gruas së vet i duket i mençur.
A.Dode

T’ia besosh fshehtësinë gruas është njësoj si t’i fshehësh të hollat nën xham.
Publie Sir

Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
DeGoli

Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni

Femrat klithin kur e shohin miun, ndërsa qeshin kur shohin ujkun.
Montenji

Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s’mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni

Ajo që na tërheq te femra, rrallë edhe na lidh me të.
Kolinsi

Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbesin të bukura.
Bajeri

Asnjë grua, që kur ekziston bota, nuk është martuar në heshtje.
Konfuçi

Gruaja është një burre inferior. Aristoteli

Burrat jane gati te flasin me ore te tere për te njejten teme,
grate nuk kane nevoje as për teme. Curt Baldy

Me mirë te jesh mashkull, se edhe mashkulli me idiot e ka një grua
për ta komanduar. Isabel Allende

Edhe tani I kujtoj me mall te gjitha castet kur nuk e kam takuar.
Oscar Levant

E dua për ate c”ka është. E pasur. Leopold Ftchner

Femra është kurthi I natyres. Friedrich Nietche

Kush nuk I njeh prostitutat, nuk mund ti kuptoje grate deri ne
fund. Nicolas de Chamfort

Femra: Ajo qenie njerezore qe vishet, llomotit e zhvishet. E ndoshta kjo është edhe gjeja qe mund te beje me mirë Volter

Kur një femer te tradheton nuk do te ta fale kurre qe për fajin
tende nuk e ka bërë me pare. Kornel Makuszynksi

Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat I duan te dyja.
Samuel Butler

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge te mesme nuk ka.
Nicolas de Chamfort

Sa me shumë I njoh femrat aq me shumë I vleresoj pederastet. Pitigrilli

Femrat ndahen ne tre kategori, ne: kurva, te poshtra dhe te
merzithshme. Kurva është ajo qe I ua jep te gjitheve. E poshtra është
ajo qe I ua jep te gjitheve vec teje. E merzitshmja është ajo qe ta
jep ty, vetem ty, e gjithnje ty. Blanche Knott

është aq e keqe sa I dashuri preferon ta marre jithmone me vete
vetem për te mos I dhene puthjen e ndarjes. Boris Makaresco

Vajza virtuoze nuk bredh pas djelmoshave: perse ka ndodhur
ndonjehere te bredhe carku pas minjve. Julian Tuwin

Nuk egziston asgje negative qe te mos te kete edhe një ane
pozitive: psh kur gjoksi I femres është I rrafshet, je me afer zemres.
Louis Bouilbet

Ne krahet e një femre, e ndjej veten peng. Ne kofshet e saj,
pushtues. Robert Gervaso

“Zonjushe” : Sigel për grate e pamartuara qe tregon se mbeten
akoma ne treg. Ambroce BierceLini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

et cetera
Këtë e pëlqejnë %d blogues: